بیانیه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

بسمه تعالی

بیانیه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

ناباورانه و انگشت به دهان نشسته ایم؛ اخبار، پشت سر هم می آید و ما همچنان در بهت و اندوه به سر می بریم. آنجا که از نام ما به عنوان "روانشناس کودک و نوجوان" سوءاستفاده ابزاری شد؛ در عجب بودیم از کدام روانشناس و مشاور صحبت می شود و در هر جا و هر زمانی که به مدرسه ای تعرض شد، دانش آموزی مورد ارعاب قرار گرفت و کودکان و نوجوانانی در ترس و وحشت به خیابان‌ها نگریستند و یا از آنها استفاده ابزاری شد _به عنوان متخصصین _ با نگرانی بسیار به اثرات طولانی مدت این حوادث اندیشیدیم.

انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران هر گونه حمله و تهدید جسمانی و روانشناختی به دانش آموزان _در هر جا و هر زمان و به هر شکل_ را محکوم کرده و موکدا از مدیران ارشد نظام آموزش و پرورش، از متولیان و معلمان و مربیان مدارس، از والدین و خانواده ها، از مدیران، سیاستگزاران و مجریان حوزه نظم و امنیت مصرانه درخواست می کند که از قرار گرفتن کودکان و نوجوانان در معرض هر نوع خطر و مخاطراه ای پیشگیری و پرهیز نمایند. یادآوری می کنیم که دانش آموزان برای رشد و بالندگی، دستیابی به هویت و استقلال بزرگسالی؛ به امنیت روانشناختی و جسمانی نیاز دارند و دغدغه ها و پرسشگریهای آنها نیازمند برخوردی خردمندانه، تربیتی و قانع کننده است ضمن اینکه شرایط امروز کشور نیز نیازمند بررسیهای عمیق روانشناختی و جامعه شناختی می باشد.

بدانید آنچه امروز با فرزندانمان انجام می شود و تجربه ها و مشاهدات اندوهباری که بر آنها تحمیل می شود، آثاری به درازای چندین نسل خواهد داشت. توجه داشته باشید که متولیان جامعه بایستی در صدد شناخت خصوصیات نسل جدید و زبان و نگاه و سبک آنها بر آیند و نه آنکه به مقابله و تهدید و نفی و متهم کردن این نسل اقدام کنند.

انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

آبان ماه ۱۴۰۱

نظرات (1)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام وقت بخیر
برای فرزندانم دختر ۸ ساله و پسر ۱۰ ساله به دنبال پزشک مشاور متخصص با تجربه کودک و نوجوان در محله قیطریه یا دولت ، شریعتی هستم
در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
سپاس
علی محمدی
۰۹۱۲۱۲۶۲۹۰۰

علی محمدی

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید